بازدید نماینده مجلس و مسولان از سه روستای بخش رودهن+ تصاویر

زمان: ۱۳۹۶/۴/۳ ه‍.ش.،‏ ۲۱:۱۱ نمایش: ۲۴۲ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسولان بخشی و شهرستانی از سه روستای بخش رودهن بازدید و از نزدیک با مردم گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بخشداری رودهن / در این بازدیدها قاسم میرزایی نکو نماینده مردم دماوند و فیروزکوه و رودهن  در مجلس شورای اسلامی، مجید صفری بخشدار رودهن، مهدی کچویی شهردار رودهن، آزاد سعیدی رئیس شورای اسلامی بخش رودهن و جمعی از مدیران دستکاه های اجرایی و خدماتی شهرستان و بخش حضور داشتند و از سه روستای خورین ، عباس آباد و یلقان دره بازدید و پیرامون مشکلات این سه روستا بحث و گفتگو شد.
بنا براین گزارش، در این سه بازدید پیرامون موضوعات و مشکلاتی از جمله روکش آسفالت جاده های روستایی،آب شرب، طرح هادی، انتقال گاز شهری، اختصاص زمین برای ایجاد احداث دهیاری ها، مساجد ودیگر مراکز خدماتی،جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و غیره با حضور اهالی این سه روستا گفتگو و در جهت رفع این مشکلات دستوراتی ارائه و مقرر گردید چند تیم کارشناس نسبت به حل این موضوعات و مشکلات طی چند ماه اخیر اقدام نمایند.
قاسم میرزایی نکو درحاشیه بازدید  از این سه روستا گفت: سرکشی از روستاها  و حل معضلات و مشکلات روستاییان در اولویت دولت تدبیر و امید است و در این خصوص برنامه ریزی های زیادی در دوره اول ریاست جمهوری دکتر روحانی صورت گرفته و قطعا میزان اعتبارات تخصیصی برای عمران و آبادانی روستاها در دوره دوم ریاست جمهوری ایشان بیشتر و دایره خدمات رسانی بزرگتر و بیشتر خواهد شد.
 وی گفت: طرحی در مجلس تصویب و به شورای نگهبان ارسال شده که در صورت موافقت شورای نگهبان به افرادی که طی چند ساله گذشته اقدام به ساخت و ساز های غیر مجاز نمودند، انشعاب برق و گاز و آب  واگذار می شود.
نماینده  مردم دماوند وفیروزکوه و رودهن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این مصوبه به معنی تملک و مالکیت آن ملک و زمین نیست و مشترک تنها هزینه های این انشعابات را پرداخت مینماید و در صورتی که ملک مذکور تعیین و تکلیف قانونی گردد مجددا انشعابات به نفع دولت باز پس گیری خواهد شد و اگر مالک موفق به اخذ جواز و‌پایان کار قانونی گردد انشعابات قانونا به نام  خود وی خواهد شد.
در ادامه مجید صفری بخشدار رودهن گفت: بازدیدهای روستایی را در دستور کار قرار داده ایم و سعی میکنیم که مدیران دستگاه های اجرایی و خدمای را همراه کنیم تا به مشکلات و معضلات به خوبی رسیدکی گردد.
بخشدار رودهن تصریح کرد: اعتبارات خوبی برای روستاهای سطح بخش در نظر گرفته شده است و اگر این عتبارات به نحو احسن و به خوبی در روستاها اجرا گردد مجددا اعتبارات دیگری تخصیص می یابد.
صفری افزود: دولت تمام‌توان‌خود را برای عمران و آبادانی روستاها گذاشته و تاکنون در این راستا به خوبی عمل کرده است.
وی ادامه داد: طی چهار سال گذشته پروژه های خوبی در سطح روستاهای بخش رودهن اجرا شده که کاملا مشهود است ضمن اینکه توانستیم در ۸۰ درصد روستاهای سطح بخش بوستان  تفریحی و‌پارک بازی ایجاد کنیم.
بخشدار رودهن گفت: آسفالت معابر و جدول کشی، انتقال آب، روشنایی معابر، خرید خودروهای خدماتی از جمله حمل زباله، آتش نشانی، بیل بکو و غیره، تخصیص اعتبار برای ساخت دهیاری چند روستا، تجهیز خانه های بهداشت، اجرای طرح هادی چند روستا وغیره از مهمترین پروژه های صورت گرفته در سطح روستاهای سطخ بخش رودهن می باشد.

این گزارش می افزاید. در این بازدید ها مردم و اعضای  شوراهای اسلامی این سه روستا  به بیان مشکلات روستایی پرداختند و مسولان در جهت رفع آنان قول های  مساعد دادند،