در سومین روز از هفته دولت مخزن 5 هزار مترمکعبی مسکن مهر رودهن با اعتبار 23 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید

زمان: ۱۳۹۷/۶/۵ ه‍.ش.،‏ ۸:۱۷ نمایش: ۵۰ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
مخزن 5 هزار مترمکعبی مسکن مهر بخش رودهن بااعتبار 23 میلیارد ریالی و با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در سومین روز از هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودهن، در آئینی و در سومین روز از هفته دولت سال جاری، مخزن 5 هزار مترمکعبی مسکن مهر بخش رودهن با حضور تواهن معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، فرماندار و معاونان فرمانداری شهرستان دماوند، بخشدار، شهردار، اعضای شورای اسلامی، رئیس شورای بخش رودهن، قائم‌مقام آبفای شرق استان تهران، رئیس آب و فاضلاب رودهن، اعضای شورای اسلامی مهرآباد افتتاح شد.

 

این مخزن به‌منظور تأمین آب مهرآباد به‌خصوص مسکن مهر با اعتباری به مبلغ #23 میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسید.

 

مرتضی عزالدین در جمع خبرنگاران در خصوص بهره‌برداری از مخزن 5 هزار مترمکعبی مسکن مهر رودهن اظهار کرد: ساخت این مخزن از سال 94 به‌منظور تأمین آب مهرآباد به‌خصوص مسکن مهر رودهن آغاز شد و پس از حدود دو سال و نیم با دو پیمانکار در هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری رسید.

 

قائم‌مقام آبفای شرق استان تهران ادامه داد: مخزن 5 هزار مترمکعبی واقع در ارتفاعات مسکن مهر، مهرآباد بخش رودهن با بهره بردن از 200 تن میلگرد و یک هزار و 500 مترمکعب و دیگر اقدام‌ها به بهره‌برداری رسید.

 

عزالدین در خصوص هزینه‌های انجام‌شده برای مخزن آب مسکن مهر بخش رودهن تصریح کرد: در حدود #23 میلیارد ریال اعتبار داشته که #18 میلیارد ریال توسط پیمانکار نخست و 5 میلیارد ریال دیگر توسط پیمانکار دوم هزینه تکمیل مخزن #5 هزار مترمکعبی مسکن مهر بخش رودهن شده که امیدواریم با بهره‌برداری از این مخزن مشکل تأمین آب در مهرآباد و مسکن مهر حل شود.

 

وی در خصوص فاضلاب افزود: بحث فاضلاب مخزن کارشناسی شده است و مراحل تکمیلی آن تا پایان سال انجام خواهد گرفت.

 

قائم‌ مقام آبفای شرق استان تهران در پایان از حمایت‌های مسؤولان استانی و شهرستانی به‌خصوص مدیرعامل آبفای استان تهران و شرق استان تهران جهت تکمیل این پروژه عظیم قدردانی کرد.