با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید: نشست علمی و تخصصی ایثار اجتماعی در رودهن برگزار شد+ تصاویر

زمان: ۱۳۹۶/۱۲/۷ ه‍.ش.،‏ ۹:۰۴ نمایش: ۱۷۰ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
نشست علمی و تخصصی ایثار اجتماعی با حضور مسؤولان استانی و کشوری در رودهن در برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران، نخستین نشست علمی و تخصصی ایثار اجتماعی به همت دانشگاه‌های آزاد اسلامی شرق استان تهران و دبیر شورای عالی ترویج ایثار و شهادت در رودهن برگزار شد.

در این نشست، ائمه جمعه، فرمانداران و مسؤولان شهرستان‌های شرق استان تهران و رؤسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحدهای رودهن، دماوند، پردیس و فیروزکوه حضور دارند.

همچنین قرار است که در این نشست، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، استاندار تهران و عضو هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی حضور پیدا کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در حاشیه برگزاری این نشست اظهار کرد: وقتی که از ایثار و شهادت یاد می‌شود، شهادت به‌عنوان بالاترین درجه ایثار اجتماعی در اذهان نقش می‌بندند.

حسن شهرکی‌پور با بیان اینکه امروز قهرمانانی غریبانه و فداکارانه در جامعه زندگی می‌کنند، افزود: در سبک زندگی ما، ایثار و فداکاری بسیار حائز اهمیت هستند.

وی گفت: مصداق ایثار در جامعه کنونی بسیار است و گروه‌های مختلف خیران در جامعه فعالیت زیادی دارند؛ همچنین افرادی که از حق دیه و قصاص می‌گذرند یا مادری که برای رشد و پرورش فرزند خود تلاش می‌کند، از جمله ایثار اجتماعی محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با اشاره به اینکه ایثار جایگاه بسیار ویژه‌ای در جامعه دارد، تصریح کرد: رشد فضائل اخلاقی، یکی از خصوصیات جامعه سالم و توسعه‌یافته است.

شهرکی‌پور اضافه کرد: جامعه سالم زمانی تحقق پیدا می‌کند که مردم به نفع اجتماع، رفتارها و اعمال جمع‌گرایانه داشته باشند.