بخشدار رودهن: انتقال آب سد لار به سد لتیان از رودهن صورت می گیرد/ آب شرب بخشی از رودهن تامین خواهد شد

زمان: ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ ه‍.ش.،‏ ۱۱:۰۵ نمایش: ۲۳۲ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
بخشدار رودهن در خصوص موضوع انتقال آب سدلاربه سد لتیان و تامین آب شرب شهر تهران اظهار داشت: به موجب انتقال آب سدلار از مسیر بخش رودهن جلسات متعددی با مسئولین قرارگاه خاتم الانبیا که مجری این امر هستند، برگزار شد.

مجید صفری گفت: علی رغم اینکه این طرح به عنوان یک طرح ملی است، اما قرار شد تا در قبال اجرای این طرح امتیازاتی نیز به بخش رودهن داده شود.

بخشدار رودهن افزود: این طرح در ۲۰ کیلومتر اجرایی می شود که ۶ کیلومتر از آن ازبخش رودهن و روستای جورد عبور می کند.

صفری با اشاره به اینکه طبق قرارداد های انجام شده، بعد از حفاری و اتمام کار انتقال آب از سد لار به سد لتیان،  که در غالب حفر تونل صورت  میگرد  اضافه کرد: بخشی از آب شرب بخش رودهن از همین مسیر تامین شود،  و در همین راستا تامین انشعابات آب روستاهای وسکاره، آردینه و جورد، روکش آسفالت مسیر این سه روستا از جمله امتیازات گرفته شده  از قرار گاه خاتم الا انبیا در بخش رودهن است.

وی گفت: طبق گفته  مدیران این پروژه ملی و تایید کارشناسان، حفاری مسیر انتقال آب سدلار به سد لتیان که در منطقه رودهن انجام خواهد شد به هیچ عنوان به منابع آبی زیر زمینی و محیط زیست منطقه آسیب نخواهد رساند.

وی در ادامه در خصوص مدیریت بحران در بخش رودهن بیان کرد: بخش رودهن متشکل از دو شهر و ۱۱ روستا است که براساس برنامه ریزی انجام شده مدیریت بحران هر شهر شهرداری و شورای  شهر و در روستا نیز دهیار و شورای روستا مدیریت بحران آن منطقه را بر عهده دارند.

بخشدار رودهن با بیان اینکه بخش رودهن به عنوان یکی از مسیرهای پر تردد و مواصلاتی است، تصریح کرد: علاوه بر بخش رودهن روستاهای مهرآباد، چناران،گلاهک و ... نیز در مسیر ترافیک قرار دارند که همین امر تجهیز راهدارخانه های مسیر را می طلبد.

صفری تاکید کرد: خوشبختانه مرکز عمده تجهیزات هلال احمر شرق استان تهران در روستای چناران بخش رودهن قرار گرفته است که یک امتیاز بزرگ را در بر دارد.

وی در آخر با اشاره به اینکه حدود ۳۵۰ هزار نفر در شرق استان تهران تحت بیمه تامین اجتماعی هستند، خاطر نشان کرد: با همکاری سازمان تامین اجتماعی استان تهران، ایجاد یک مرکز درمانی تامین اجتماعی شرق استان تهران به عنوان پایلوت در رودهن در دستور کار قرار گرفته که بر همین اساس زمینی تعیین و مکاتبات لازم جهت ساخت این مرکز انجام شده است.