تلاش برای تأمین آب شرب روستاهای جنوبی رودهن/ چاه‌های غیرمجاز در روستاها موجب کاهش ذخایر زیرزمینی می‌شود

زمان: ۱۳۹۷/۹/۷ ه‍.ش.،‏ ۹:۰۲ نمایش: ۶۲ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
بخشدار رودهن از تلاش برای تأمین آب شرب روستاهای جنوبی این بخش خبر داد و گفت: چاه‌های غیرمجاز در روستاها موجب کاهش ذخایر زیرزمینی می‌شود.
"حمیدرضا ذوالفقاری" در جلسه بررسی وضعیت آب شرب روستاهای جنوبی بخش رودهن گفت: متاسفانه روستاهای یلقان دره، نوده، خورین، چشمه ها وعباس آباد فاقد آب شرب سالم و بهداشتی هستند و با توجه به مهاجرت معکوس در این مناطق نیازمند عزمی جدی و برنامه ریزی درست جهت تامین این نیاز اساسی و مهم مردم این مناطق هستیم.
 
بخشدار رودهن ادامه داد: اکثر اهالی این مناطق برای تهیه آب شرب اقدام به حفر چاه در باغات و منازل خود کردند که هم غیرقانونی است و هم اینکه بهداشتی و سالم نیست. 
 
وی تصریح کرد:چاه های غیر مجاز در سطح روستاها موجب کاهش و از بین رفتن ذخایر آبی زیر زمینی  می شود و از این رو باید توسط دستگاه های ذیربط پیگیری گردد .
 
ذوالفقاری با بیان اینکه آبرسانی و تهیه آب سالم و بهداشتی برای روستاها وظیفه قانونی آب و فاضلاب روستایی در شهرستان است گفت: با این وجود برای سرعت بخشیدن به کار وعملیاتی کردن این موضوع از شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران و آبفای رودهن کمک گرفتیم.
 
بخشدار رودهن  بر همکاری و تعامل مابین دستگاه های اجرایی و دولتی تاکید کرد و افزود: مسئولان حوزه های مختلف در سطح بخش و شهرستان همیشه در تلاش برای رفع مشکلات مردم از جمله زیر ساخت های همچون آب و برق و گازهستند.
 
ذوالفقاری اظهار داشت: طی دو هفته اخیر نیز جلسه ایی در همین راستا به جهت تامین آب شرب بهداشتی و سالم برای روستاهای وسکاره، آردینه و جورد  در شمال بخش رودهن برگزار شد که رضایت بخش بود و امیدواریم همه روستاهای تابعه بخش رودهن درآینده ایی بسیار نزدیک و با کمک مسئولان مربوطه  از این نعمت بزرگ الهی بهرمند شوند.
 
 بخشدار رودهن درپایان گفت: با بهره مندی روستاها ازآب شرب سالم و بسته شدن چاه های آب علاوه بر افزایش ذخایرآبی کمک  بزرگی به حفظ محیط زیست خواهد شد.