بخشدار رودهن در راهپیمایی 13 آبان: 13 آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش تأثیرگذاری داشته است+تصاویر

زمان: ۱۳۹۶/۸/۱۳ ه‍.ش.،‏ ۱۴:۰۳ نمایش: ۱۱۳ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
بخشدار رودهن 13 آبان ماه را یادآور حوادث مهمی دانست که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن استکبار جهانی از ایران نقش تأثیرگذاری داشته است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، مجید صفری با بیان اینکه 13 آبان سرشار از روح پایداری، فداکاری و مقاومت جوانان رشید و غیور ایران اسلامی در مبارزه علیه قدرت های شیطانی است، گفت: این روز برگ زرینی در تاریخ مجاهدت های ملت غیور ایران به ثبت رسیده است وتسخیر لانه جاسوسی از حرکت های نادر و ارزشمند در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به رهبری هوشمندانه امام (ره) و رهبر کبیر انقلاب اسلامی است.

این مقام مسئول گفت: امروز وظیفه ما است با حضور پرشور خود برای رسوا کردن آمریکا و هم پیمانانش بار دیگر با فریاد هایمان، با آرمان های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و تجدید میثاق کنیم.

این راهپیمایی که با حضور بیش از 7 هزار دانش آموز برگزار شد، قطعنامه 13 آبان قرائت و در پایان پرچم های استکبار جهانی به آتش کشیده شد.

رودِهِن شهری با بش از 40 هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شرق تهران و در دامنه رشته کوه‌های البرز واقع شده است.

این شهر که از پیشینه طولانی تاریخی برخوردار است در دامنه ارتفاعات و آبرفتهای کوهپایه‌ای دیواره جنوبی البرز و در شرق استان تهران واقع شده است. این منطقه بین طول جغرافیایی ۵۵ و °۵۱ و عرض جغرافیاییَ ۴۳ و °۳۵ قرار دارد. به عبارت دقیقتر، مرز شمالی آن را خط الرأس کوه‌های شمال لواسان تا گردنه امامزاده هاشم تشکیل داده است.