بخشدار رودهن: مردم اخبار کرونا را از منابع موثق پیگیری کنند

زمان: ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ ه‍.ش.،‏ ۱۰:۲۳ نمایش: ۲۰۹ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
بخشدار رودهن گفت: شهروندان به شایعات ضد و نقیض درباره بیماری کرونا توجه نکنند و اخبار مرتبط با بیماران و روند درمان آنها را از رسانه‌های موثق و مسئولان ذیربط دریافت کنند.

حمیدرضا ذوالفقاری افزود: منبع موثق در زمینه بیماری کرونا در این منطقه، شبکه بهداشت و درمان است و نباید با انتشار اخبار ضد و نقیض، سلامت روانی جامعه مختل شود.

بخشدار رودهن  ادامه داد: راه های پیشگیری و آموزش‌ جلوگیری از کرونا توسط مسئولان مربوطه و رسانه های گروهی اطلاع رسانی می شود و شهروندان با پرهیز از دست دادن و روبوسی، حضور نیافتن در اجتماعات و محیط‌ های پر رفت و آمد از شیوع بیماری پیشگیری کنند.

ذوالفقاری با بیان اینکه ویروس کرونا در مقایسه با آنفلوانزا و سرماخوردگی خطر کمتری دارد اظهار داشت: تفاوت آن انتشار سریع، نداشتن واکسن و آنتی ویروس است و دانشمندان به دنبال ساخت دارو و واکسن آن هستند.

بخشدار رودهن  با تقدیر از زحمات شبانه روزی عوامل بهداشت و درمان در سطح بخش رودهن افزود: برای پیشگیری از شیوع کرونا ضدعفونی کردن اداره ها، مدارس، تعطیلی همایش ها،  سالن ها ومسابقات ورزشی و برنامه های فرهنگی و اجتماعی ادامه دارد.

ذوالفقاری در پایان  گفت: تاکنون هیچ بیمار با نشانه های کرونا مثبت در سطح بخش نداشته ایم و انشاله با رعایت نکات بهداشتی بدون هر گونه مشکل، بحران حاضر را پشت سر بگذاریم.