بخش رودهن از لحاظ موقعیت جغرافیایی در سطح کشوربسیار حائزاهمیت است

زمان: ۱۳۹۶/۱۲/۷ ه‍.ش.،‏ ۹:۲۱ نمایش: ۲۰۰ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
فرماندارشهرستان دماوند گفت: بخش رودهن از لحاظ موقعیت جغرافیایی و همچنین تردد مسافران در ایام نوروز در سطح کشوربسیار حائزاهمیت است و از این رو جاده های هراز و فیروزکوه در حوزه استحفاظی بخش رودهن باید به درستی مدیریت شوند.

به گزارش روابط عمومی بخشداری رودهن/ مجید صفری درجلسه ستاد خدمات سفر بخش رودهن گفت: همه دستگاه های خدماتی و اجرایی آمادگی مقابله با بحران های احتمالی را در ابتدای سال 97 داشته باشند و در همین راستا شهرداری ها، دهیاری ها، دستگاه های خدمات رسان، آتش نشانی ها، اورژانس، هلال احمر، کلانتری ها، پلس راه و راهور، بهداشت و درمان، ستاد اسکان، اصناف، امداد خودروها و میراث فرهنگی در نوروز97 آماده باش کامل هستند.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه  حضور مسئولان دستگاه های خدماتی و اجرایی درنوروز درسطح منطقه بسیار مهم است افزود: اقدامات انجام شده در ایام نوروز توسط دستگاه ها بصورت روزانه به فرمانداری و بخشداری ارسال و ضمن اینکه لیست کشیک نوروزی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان سریعا به بخشداری و فرمانداری ارسال گردد.

صفری اظهار داشت: دهیاری های سطح بخش نسبت به پاکسازی و نظافت روستاها و جاده های ورودی و خروجی اقدام کنند.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: نمایشگاه صنایع دستی، بزرگترین سفره هفته سین شرق استان تهران، نمایشگاه میراث فرهنگی، ایستگاه های پلیس راهور، کلانتری، هلال احمر، میراث فرهنگی و اورژانس در رودهن مستقر می شوند.

صفری همچنین از برپایی نمایشگاه بهاره رودهن از 15 اسفند 96 الی 25 اسفند96 در محل پارک پرچم رودهن برای فاه حال عموم  خبر داد و گفت: تمامی بانک های سطح بخش رودهن لیست کشیک ها خود را به بخشداری ارسال و نسبت به تهیه اسکناس نو و همچنین تعمیر و سرویس دستگاه های عابر بانک خود برای رفاه حال مردم و مسافران در ایام نوروز اقدام کنند.

 فرماندار شهرستان دماوند در پایان گفت: تعداد قابل توجه ایی  مدرسه و کلاس با امکانات بسیار خوب در سطح بخش رودهن در حال آماده سازی برای پذیرایی از مسافران فرهنگی و غیره در سطح بخش رودهن هستند که تعداد و آدرس آنها بزودی مشخص و اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است بخش رودهن به واسطه وجود دو جاده مهم هراز و فیروزکوه که تهران را به استان های شمالی و شرقی کشور از جمله خراسان رضوی متصل می کند یکی از پرتردد ترین شهرهای کشور بویژه در ایام نوروز محسوب می شود.