جلسه بررسی مشکلات روستاهای سطح بخش رودهن در فرمانداری دماوند برگزار شد

زمان: ۱۳۹۹/۱/۳۰ ه‍.ش.،‏ ۱۱:۵۳ نمایش: ۱۷۶ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
جلسه بررسی مشکلت روستاهای سطح بخش رودهن با حضور حیدری سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند، ذوالفقاری بخشدار رودهن و روئسای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد.

حمیدرضاذوالفقاری بخشدار رودهن دراین جلسه اظهار کرد: بخش رودهن دارای ۱۱ روستا است که ۹ روستای آن دارای دهیاری هستند.

وی افزود: عمده مسائل و مشکلات حوزه روستایی بخش رودهن شامل تعارضات بین عرصه‌های منابع طبیعی و مستثنیات در حوالی روستاها و عدم تعیین تکلیف و نقشه هندسی مناسب است که باید از سوی منابع طبیعی انجام شود.

بخشدار رودهن ادامه داد: از دیگر موضوعات مطرح، مشکلات مربوط به طرح هادی و موضوع مسکن جوانان است که تنش‌های زیادی به وجود آورده که انتظار داریم با حضور رؤسای ادارات و مدیرکل‌های استانی مورد توجه قرار گیرد.

ذوالفقاری بیان کرد: طرح هادی نیاز به بروز شدن و بازبینی دارد، چرا که مهلت قانونی بیشتر طرح‌های هادی روستایی منقضی شده است.

وی عنوان کرد: علاوه بر این موضوعات، متأسفانه تعدادی از روستاهای بخش رودهن فاقد شبکه زیرزمینی آب شرب بهداشتی هستند که پیگیری‌هایی نیز در این راستا از طریق مدیر کل آبفای شرق استان صورت گرفت.

بخشدار رودهن خاطرنشان کرد: در بحث مسکن و جوانان نیز در اغلب روستاها، عرصه‌ای به این منظور در نظر گرفته شده که متأسفانه در زمان اجرا با مشکل بنیاد مسکن و منابع طبیعی مواجه هستیم.

ذوالفقاری اشاره‌ای به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در بخش رودهن داشت و گفت: اقدامات خوبی از سوی دهیاران در خصوص پاکسازی و ضدعفونی کردن معابر و نقاط پرتردد صورت گرفت؛ همچنین شناسایی افراد نیازمند با استفاده از ظرفیت‌های مردمی معتمدان و خیران نیز از موضوعاتی است که مدنظر قرار دارد.