در پنجمین روز از هفته دولت 104 طرح عمرانی شهرهای شرق استان تهران افتتاح شد+ تصاویر

زمان: ۱۳۹۶/۶/۷ ه‍.ش.،‏ ۱۴:۱۶ نمایش: ۲۲۳ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
طرح‌های عمرانی شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند و رودهن با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی در پنجمین روز از هفته دولت افتتاح شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران از رودهن، در پنجمین روز از هفته دولت و با ورود استاندار تهران به شرق استان تهران، طرح‌های مختلف عمرانی در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه  و رودهن افتتاح شد.

استاندار تهران و هیأت همراه ابتدا به شهرستان فیروزکوه و سپس به شهر دماوند سفر کردند و در آخر وارد بخش رودهن شدند.

۶۵ طرح عمرانی و خدماتی مربوط به شهرستان فیروزکوه و ۳۹ طرح در دماوند و رودهن با حضور استاندار تهران و هیأت همراه، ائمه جمعه، فرمانداران، بخشداران، شهرداران، اعضای شورای اسلامی شهر و روستا، مدیرعامل آبفای شرق استان تهران، خانواده معظم شهدا و معتمدان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مقصد آخر سفر یک‌روزه استاندار تهران، بخش رودهن بود که موجب افتتاح بارگاه شهدای گمنام و مخزن پنج هزار مکعبی در شهرک پونا رودهن شد.

۳۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح 2 طرح عمرانی رودهن

بخشدار رودهن در حاشیه افتتاح دو طرح عمرانی که با حضور استاندار تهران و دیگر مسؤولان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان تهران اظهار کرد: مفتخر بودیم در پنجمین روز از هفته دولت میزبان استاندار تهران، فرماندار شهرستان دماوند و دیگر مسؤولان شهرستانی، بخش و شهر رودهن باشیم.

مجید صفری ادامه داد: در پنجمین روز از هفته دولت، دو طرح بارگاه شهدای گمنام و مخزن پنج هزار مکعبی را با اعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

وی در خصوص بارگاه شهدای گمنام تصریح کرد: به همت شهرداری رودهن و با اعتباری سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی بارگاه دو شهید گمنام در تپه نورالشهدای رودهن ساخته و همچنین محوطه‌سازی آن برای  انجام مراسم‌ مختلف مذهبی صورت گرفت.

بخشدار رودهن بیان کرد: مخزن پنج هزار مکعبی شهرک پونا یکی دیگر از افتتاحیه‌های امروز بود که مبلغ ۳۰ میلیارد ریال برای ساخت آن صرف شد.

صفری افزود: این مخزن برای  تأمین شهرک پونا، بخشی از مهرآباد و قسمت‌های وسط مسیر است که با راه‌اندازی آن امیدواریم در خصوص تأمین آب در آن منطقه هیچ مشکل دیگری نداشته باشیم.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های بخش رودهن در هفته دولت خاطرنشان کرد: یکی از اساسی‌ترین نیازهای مردم، بحث بهداشتی و درمان بود؛ با هماهنگی فرماندار و اداره بهداشت و درمان شهرستان دماوند، موفق شدیم درمانگاه و مرکز بهداشت درمان حضرت محمد رسول‌الله (ص) رودهن را ارتقا دهیم.

صفری اضافه کرد: در مرحله نخست بهسازی درمانگاه و مرکز بهداشت و درمان حضرت محمد رسول‌الله (ع) رودهن، ۹ تخت اورژانسی، اتاق احیا، پیشرفته‌ترین دستگاه‌های پزشکی و ...‌ اضافه شد.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از اقداماتی که صورت گرفت، استقرار کمیته امداد امام خمینی (ره) و مرکز نیکوکاری این نهاد است که می‌تواند کمک و خدمات بسیاری خوبی به نیازمندان ارائه دهد.