رئیس آموزش و پرورش رودهن: پیش‌بینی افزایش مسافران نوروزی 97 در رودهن/ مدارس اسکان نوروزی رودهن در حال تجهیز هستند

زمان: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ه‍.ش.،‏ ۱۳:۱۱ نمایش: ۲۴۴ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
رئیس اداره آموزش و پرورش بخش رودهن از پیش‌بینی افزایش مسافران نوروزی سال 1397 در این بخش خبر داد و گفت: مدارس ویژه اسکان نوروزی رودهن در حال تجهیز هستند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، غلامرضا بختیاری ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش بخش رودهن اظهار کرد : 70 کلاس درس در هفت مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی در شهرهای رودهن و آبعلی اختصاص یافته و در حال تجهیز هستند.

وی گفت: مدارس آیت‌الله طالقانی، تربیت، سجادیان، امام علی (ع)، ارشاد و ایمان در رودهن و مدرسه حاج محمد ابراهیمی در شهر آبعلی با 70 کلاس برای اسکان مسافران نوروزی از جمله مسافران فرهنگی در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش بخش رودهن با بیان اینکه در هر مدرسه 10 کلاس در نظر گرفته شده است، افزود: مدرسه طالقانی با 10 اتاق بسیار مجهز با امکاناتی همچون فرش، پتو، تخت، میز ناهار خوری، میز پذیرایی، تلویزیون، حمام، یخچال و ... به‌صورت ویژه در نظر گرفته شده است.

بختیاری تصریح کرد: مابقی مدارس در سطح درجه یک هستند و این مدارس هم از امکاناتی همچون فرش، پتو، یخچال، تلویزیون، برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه رودهن هر ساله رتبه نخست اسکان مسافران نوروزی را از آن خود می‌کند، ادامه داد: ستاد اصلی اسکان و خدمات سفر با کمک شورای اسلامی شهر و شهرداری رودهن در محل پارک سردار جنگل (پارک آبشار) طبق سنوات گذشته دایر است؛ ضمن اینکه همکاران آموزش و پرورش نیز آماده پاسخ‌گویی به مسافران و به‌ویژه فرهنگیان هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش رودهن تصریح کرد: تاکنون 200 تخته پتو، 27 دستگاه تلویزیون و 28 دستگاه یخچال بین مدارس توزیع شده و مابقی هم در حال تهیه است.

بختیاری با بیان اینکه در سال‌های گذشته بین پنج تا 10 هزار نفر مسافر در بخش رودهن اسکان داده شدند، افزود: پیش‌بینی می‌شود، امسال شاهد رشد چشم‌گیری در بحث اسکان مسافران نوروز باشیم و بخش رودهن همچنان رتبه نخست خود را در استان تهران حفظ کند.

وی از زحمات و حمایت‌های فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه بخش رودهن، شهرداران رودهن و آبعلی، رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای رودهن و آبعلی، اعضای شورای آموزش و پرورش بخش رودهن، و اعضای ستاد خدمات سفر بخش رودهن قدردانی کرد.