رئیس کل دادگستری استان تهران خبر داد: هزینه 20 میلیارد ریالی احداث ساختمان جدید دادگاه عمومی رودهن/ یک‌هزار قاضی در استان تهران کمبود داریم

زمان: ۱۳۹۶/۴/۲۲ ه‍.ش.،‏ ۲۳:۰۸ نمایش: ۷۷ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه ۲۰ میلیارد ریال صرف آماده‌سازی و بهره‌برداری ساختمان جدید دادگاه رودهن شد، گفت: کمبود یک‌هزار قاضی در استان تهران پیش‌بینی شده است.

غلام‌حسین اسماعیلی در حاشیه افتتاح ساختمان جدید دادگاه عمومی بخش رودهن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران درباره پروژه‌های بازدید استانی آیت‌الله آملی‌لاریجانی، رئیس قوه قضاییه در یک سال اخیر و ساختمان جدید دادگاه که جزئی از این مجموعه بوده است، اظهار کرد: با گذشت حدود یک سال از سفر در برنامه‌ریزی مناسبی، ساختمان جدید دادگستری رودهن به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: برای بهره‌برداری این پروژه و تجهیز امکانات آن، حدود 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات خاص ریاست قوه قضاییه هزینه شده که البته زمین و آماده‌سازی آن به کمک شورای شهر و شهرداری و مردم محلی رودهن صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: این فضا به جهت خدمت‌رسانی مطلوب به مردم شهر رودهن و آرامش همکاران قضایی که برای امر دادرسی نیازمند فضای مناسب‌تری بودند، مهیا شده است.

اسماعیلی عنوان کرد: به لحاظ کمبود منابع انسانی، چه قضایی و چه اداری، متاسفانه ساختار اداری ما در هیچ جا کامل نیست و در  همه واحدهای قضایی، بین ۵۰ تا ۷۰ درصد ازهمکاران قضایی و ۳۰ درصد از همکاران اداری را در اختیار داریم؛ البته ساختار مناسب در این زمینه پیش بینی شده، اما جذب نیرو نیازمند مجوزهای قانونی است.

وی ادامه داد: در مجموعه استان تهران کمبود یک‌هزار قاضی نسبت به ساختار مجموعه پیش‌بینی شده است که ما در این موارد تلاش خود را جهت برطرف کردن این مشکلات انجام داده‌ایم و اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.