سرپرست فرمانداری دماوند خبر داد: پیگیری جدی احداث بیمارستان در رودهن

زمان: ۱۳۹۷/۱/۲۶ ه‍.ش.،‏ ۱۱:۵۸ نمایش: ۱۹۴ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
سرپرست فرمانداری دماوند گفت: احداث بیمارستان در بخش رودهن دور از تصور نیست و با کمی اتحاد، همدلی و مشارکت می‌توان این خواسته مهم و بزرگ شهروندان رودهنی را تحقق بخشید.

مجید صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران اظهار کرد: بخش بزرگ رودهن یکی از نقاط مهم و حساس استان تهران محسوب می‌شود، چراکه دروازه ورودی پایتخت و مرز بین استان تهران با استان‌های شرقی و شمالی کشور است.

وی ادامه داد: وجود جاده‌های مهم در این بخش از جمله محور مهم و پرتردد هراز، محور فیروزکوه، آزادراه تهران _ پردیس _ رودهن، جاده قدیم رودهن و تردد روزانه هزاران خودرو از این محورهای مواصلاتی، مراکز متعدد کارگاهی و تولیدی، وجود 20 هزار دانشجو، وجود بیش از پنج هزار واحد مسکن مهر، قرار‌گرفتن بر‌روی گسل زلزله، تصادفات مکرر جاده‌ای، سرریز جمعیت تهران و مهاجرپذیری این شهر و جمعیت ثابت و شناور فعلی این شهر، احداث یک بیمارستان بزرگ و مجهز را در این نقطه حساس استان تهران یادآوری می‌کند.

سرپرست فرمانداری دماوند اضافه کرد: متأسفانه رودهن با تمام این تفاسیر فاقد بیمارستان است و مردم خدمات درمانی خود را تنها از طریق یک درمانگاه کوچک دولتی که تنها کار اورژانس و تزریقات انجام می‌دهد، دریافت می‌کنند.

وی افزود: دو درمانگاه دیگر به‌صورت خصوصی در بخش رودهن فعالیت دارند، اما باز‌هم جواب‌گوی نیازهای درمانی مردم این منطقه نیستند و مردم این شهر مجبور به تردد به تهران هستند که این مسئله موجب اتلاف وقت، از دست رفتن زمان برای درمان بیماران اورژانسی، بالا‌رفتن هزینه‌های درمان و ... می‌شود.

صفری گفت: بخش رودهن دارای دو شهر، دو دهستان و 20 روستا و آبادی است و در حدود 60 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته با توجه به سرریز جمعیت تهران، تکمیل پنج هزار واحد مسکن مهر و احداث بیش از شش هزار واحد مسکونی دیگر در غالب شهرک‌سازی در نقاط مختلف شهر، جمعیت رودهن در سال 1400 به 100 هزار نفر خواهد رسید.

وی با بیان این‌که باید از امروز به فکر حل مشکلات آینده باشیم، گفت: جمعیت یک‌صد هزار نفری رودهن در سال 1400 قطعاً نیاز به بیمارستان دارد و اگر همین امروز هم کلنگ احداث بیمارستان زده شود باز‌هم زمان کافی نخواهیم داشت.

سرپرست فرمانداری دماوند با اشاره به این‌که در گذشته بحث‌های زیادی در‌خصوص احداث بیمارستان در رودهن بوده و هست، اظهار کرد: در سال‌های نه‌چندان دور مقرر شد تا در قبال اهدای 15 هکتار زمین به دانشگاه آزاد اسلامی این دانشگاه اقدام به ساخت بیمارستان 100 تختخوابه و ایجاد دانشکده‌های پزشکی کنند که با‌وجود اهدای این زمین از سوی مردم این بیمارستان ساخته نشد و همچنان بلاتکلیف است.

وی تصریح کرد: مجدداً با پی‌گیری‌های که صورت گرفت مقرر شد تا در زمین مجاور درمانگاه دولتی حضرت محمد (ص) رودهن، بیمارستان حوادث جاده‌ای (مرکز تروما) احداث شود که به مردم منطقه هم خدمات درمانی ارائه کند که ساخت این مرکز هم بعد از کلنگ‌زنی و اجرای فونداسیون بنا به دلایل نامعلوم متوقف شد.

صفری خاطرنشان کرد: در سال گذشته و با سفر نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور به رودهن و با پی‌گیری‌هایی که از سوی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و خواسته مسؤولان شهری صورت گرفت مقرر شد تا در صورت اهدای زمین به تأمین اجتماعی این سازمان اقدام به احداث یک بیمارستان یا مرکز درمانی در رودهن کند که این امر محقق شد و بودجه مرکز درمانی تأمین اجتماعی رودهن مصوب شد.

وی افزود: با این وجود رودهن نیاز به یک بیمارستان مجهز و بزرگ دارد تا علاوه‌بر تأمین نیازهای کامل درمانی و بهداشتی شهروندان، از تردد مردم به دیگر شهرها از‌جمله دماوند و تهران که خود باعث مشکلات دیگری خواهد شد، جلوگیری کند، بنابراین در همین راستا اقدام به انتخاب هیأت امنای مردمی برای احداث بیمارستان در بخش رودهن کردیم.

صفری گفت: مأموریت این هیأت امنا شناسایی زمین مناسب برای احداث بیمارستان، پی‌گیری وضعیت نامعلوم بیمارستان‌های دانشگاه آزاد،  مرکز تروما، جذب و دعوت از سرمایه‌گذاران بخش سلامت و درمان، خیرین محلی و پی‌گیری مجوزهای لازم برای احداث بیمارستان است که به‌زودی و پس از صدور حکم، وظایف تقسیم‌بندی و به لطف خداوند متعال و مشارکت مردم و همیاری دولت شاهد روزی باشیم که رودهن صاحب یک بیمارستان بزرگ و مجهز باشد.

وی در پایان اظهار کرد: تا‌جایی که توانستیم وضعیت درمانی رودهن را در مرکز درمانی دولتی حضرت محمد (ص) هم از لحاظ فیزیکی و هم از‌نظر تجهیزات بهبود بخشیدیم، اما واقعیت این است که امکانات موجود جواب‌گوی نیاز مردم نیست.