سومین جلسه شورای هماهنگی بخش رودهن به میزبانی روستای آردینه برگزار شد

زمان: ۱۳۹۶/۹/۲۱ ه‍.ش.،‏ ۱۰:۴۶ نمایش: ۱۸۵ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
سومین جلسه شورای هماهنگی بخش رودهن امروز به میزبانی روستای آردینه و با موضوعات حل مشکلات روستاها از جمله جمع آوری زباله ها و دفع آن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری رودهن/ در این جلسه مجید صفری بخشدار رودهن گفت:  باید برای اشتغال جوانان در روستاها وعدم مهاجرت آنها اقدام کرد و مدیران سطح بخش باید برای حل مشکلات در سطح روستاها برنامه داشته باشند.

صفری افزود: متاسفانه همچنان به صورت سنتی اقدام به دفع زباله می کنیم و باید هر چه زودتر به سمت بازیافت زباله پیش رویم.

بخشدار رودهن اضافه کرد: جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، حفظ منابع آب، جمع آوری زباله ها و اشتغال باید در اولویت برنامه های دهیاران در روستاها قرار گیرد.

 در ادامه منوچهرهمت نجفی عضو شورای شهر رودهن و دبیر شورای هماهنگی گفت: همه دهیاران واعضای شوراها باید مشکلات مربوط به خود را رسیدگی کنند.

وی اظهار داشت: باید به جلسه شورای هماهنگی اهمیت بدهیم وغیبت برخی اعضا در این جلسه  به هیچ عنوان موجه نیست.

همت نجفی تاکید کرد: تمامی مشکلات سطح بخش باید بصورت جامع دیده شود و دست به دست هم دهیم تا  این مشکلات حل شود.

عضو شورای شهر رودهن و دبیر شورای هماهنگی گفت:  جمع آوری زباله ها در حریم و بافت روستاها باید در اولویت قرار گیرد چرا که مهمترین بحث امروز در سطح روستاها جمع آوری زباله هاست.

در ادامه این جسله البرز سعیدی رئیس شورای اسلامی  بخش رودهن در خصوص تعاونی دهیاری ها گفت: تعاونی دهیاری ها اگر خوب فعال شود و برنامه ارائه دهد کمک بزرگی به روستاها خواهد شد.

سعیدی با تاکید بر اینکه امکانات و تجهیزات روستاها و دهیاری ها برای خدمات رسانی تجمیع شوند تصریح کرد: جلسات شورای هماهنگی قطعا به خدمات رسانی روستاها کمک فراوانی خواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی  بخش رودهن اضافه کرد:  دهیاران برنامه ها و مشکلات خود را به شورای هماهنگی بخش اطلاع دهند.

 عباسعلی عاشقی رئیس شورای اسلامی شهر رودهن در سومین جلسه شورای هماهنگی سطح بخش رودهن گفت: حفظ حریم رودخانه ها و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و نامتعارف باید در دستور کارقرار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رودهن با بیان اینکه شورای هماهنگی می تواند در زمینه پیشگیری از بحران موثر باشد اظهار داشت: آموزش برای دهیاران و شوراها در زمینه بحران بسیار تاثیر گذار است.

عاشقی در پایان افزود:  جمع آوری نخاله های ساختمانی وظیفه شهرداری ها و دهیاری ها نیست بلکه خود مالکین  می بایست اقدام به جمع آوری کنند.

در ادامه این جلسه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی به بیان مشکلات، انتقادات و پیشنهادات  خود در زمنیه های مختلف پرداختند.