شهردار رودهن خبر داد: وجود آمادگی لازم برای احداث بیمارستان در رودهن/3.5 میلیارد ریال برای بهسازی درمانگاه رودهن هزینه شد

زمان: ۱۳۹۶/۸/۷ ه‍.ش.،‏ ۱۲:۴۵ نمایش: ۹۴ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
شهردار رودهن از آمادگی لازم برای احداث بیمارستان در این شهر خبر داد و گفت: تاکنون سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای تجهیز و بهسازی درمانگاه رودهن هزینه شده است.

مهدی کچویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران اظهار کرد: احداث بیمارستان در رودهن آرزوی دیرینه مردم این شهر بوده و خواسته‌ای به‌حق و به‌جاست و متأسفانه تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: شهر رودهن از لحاظ موقعیت جغرافیایی، وجود دو جاده مهم و پرتردد هراز و فیروزکوه و حوادث مکرر جاده‌ای، وجود حدود ۲۰ هزار نفر دانشجو، وجود بیش از پنج هزار واحد مسکن مهر، افزایش رو به رشد جمعیت و سرریز جمعیت تهران و از همه مهم‌تر قرار گرفتن در مرز بین استان تهران و مازندران قطعاً به یک بیمارستان مجهز و بزرگ نیاز دارد.

شهردار رودهن تصریح کرد: تنها درمانگاه کوچک دولتی شهر رودهن با مراجعه روزانه بیش از ۴۰۰ نفر و با امکانات فوق‌العاده کم، پاسخ‌گویی مردم نیست و در همین راستا، شهرداری رودهن آمادگی خود را برای تهیه خرید زمین مناسب برای احداث بیمارستان در رودهن اعلام می‌کند.

کچویی با بیان اینکه هر چه مشارکت مردم بیشتر باشد، مشکلات زودتر رفع خواهد شد، گفت: خیران و مردم برای ساخت بیمارستان در رودهن پیش‌قدم شوند و اتحاد و همدلی بین مردم و مسؤولان در این خصوص نتیجه‌بخش خواهد بود.

وی بیان کرد: افراد دلسوز، توانا، متعهد و پا به کار در هیأت‌امنا عضو شوند تا بتوانیم با کمک یکدیگر و حمایت مسؤولان در خصوص احداث بیمارستان در رودهن گام برداریم.

شهردار رودهن در خصوص کمک به درمانگاه حضرت محمد (ص) رودهن ادامه داد: تاکنون سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای تجهیز و بهسازی این درمانگاه از سوی شهرداری هزینه شده و این کمک‌ها ادامه خواهد داشت.

کچویی افزود: با توجه به واگذاری یک دستگاه آمبولانس جدید برای مرکز درمانی رودهن، امیدواریم با همت مسؤولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند هرچه زودتر کد دو اورژانس رودهن فعال شود و در خدمت مردم قرار گیرد.

وی اضافه کرد: احداث بیمارستان در رودهن خواسته به‌حق مردم است و به نشست برگزارشده در بخشداری رودهن در خصوص تعیین تکلیف بیمارستان رودهن بسیار خوش‌بین هستم و امیدوارم مردم این شهر و حومه هرچه زودتر به آرزوی دیرینه خود برسند.