شهردار رودهن خبر داد: 80 میلیارد تومان برای تقاطع غیر همسطح مهرآباد مصوب شد

زمان: ۱۳۹۶/۱۲/۷ ه‍.ش.،‏ ۹:۱۹ نمایش: ۲۳۳ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
شهردار رودهن گفت: با پیگیری های فراوان و تلاشهای فرماندار شهرستان و اینجانب در شورای برنامه ریزی استان تهران، مبلغ 80 میلیارد تومان برای احداث تقاطع غیرهمسطح مهرآباد مصوب شد و این تقاطع غیر همسطح بلوار آیت الله خامنه ایی را مستقیما به مهرآباد متصل می کند.

به گزارش روابط عمومی بخشداری رودهن/ مهدی کچویی گفت: بعد ازاحداث کمربندی جنوبی رودهن که سالها ازاحداث آن می گذرد ورودی مهرآباد از حالت استاندارد خارج و موجب مشکلات فراوان از جمله تصادفات فوتی و جرحی برای اهالی گردید.

شهردار رودهن افزود:  بعد از پیگیری های مستمر و تلاش های فراوان در نهایت موفق شدیم در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران مبلغ 80 میلیارد تومان برای احداث این تقاطع غیرهمسطح و در حین حال بسیار زیبا مصوب کنیم که جا دارد از نگاه ویژه استاندار تهران جناب آقای مقیمی به این منطقه و این پروژه مهم تشکر و قددرانی گردد. 

وی  در ادامه از طرح پیشنهاد احداث تونل در شهر رودهن گفت:  طرح پیشنهادی احداث تونل از بلوار نور به شهرک کریتون واقع در جاده هراز در شورای برنامه ریزی استان تهران مطرح و مقرر گردید تا پایان اردیبهشت ماه 97 طرح مطالعاتی آن به پایان برسد.

شهردار رودهن اظهار داشت: در صورت مثبت بودن طرح مطالعاتی، بودجه احداث این تونل تقریبا 500 متری و زیبا که 35 میلیارد تومان می باشد در سال 97 تصویب خواهد شد.

کچویی اضافه کرد: با احداث این تونل که محور فیروزکوه و کمربندی جنوبی رودهن را از میدان خلیج فارس واقع در بلوارنور به محور هراز متصل می کند  شاهد کاهش  چشمگیر ترافیک در بلوار امام خمینی(ره) رودهن و مرکز شهر خواهیم بود.

شهردار رودهن در ادامه با بیان اینکه برنامه های زیادی برای کاهش ترافیک در سطح شهر رودهن داریم افزود: کمربند شمالی رودهن یکی دیگر از پروژه های بزرگ و ملی در سطح رودهن می باشد که این موضوع هم در شورای برنامه ریزی استان تهران مورد بحث قرار گرفت.

کچویی تصریح کرد: محور تهران به رودهن حلقه ارتباطی استان وسیع و حاصلخیر مازندران، بخشی از شهرهای شمالی استان خراسان و رضوی و کشورهای شرق دریای خزر و همچنین در برگیرنده قسمت اعظمی از ترافیک شهر مقدس مشهد و شهرک های اقماری شرق تهران است.

وی  گفت: از این رو کمربندی شمالی رودهن نقش مهمی در جابجایی مسافران و کاهش ترافیک داخل شهر رودهن دارد و امیدواریم هر چه زودتر به پایان برسد.

کچویی اضافه کرد: در راستای کاهش ترافیک شهر رودهن دوربرگردان مرکز مطالعات و تحقیقات شهرداری رودهن برای همیشه مسدود شد وخودروها از جمله تاکسی های درون شهری موظف به جابجایی مسافران تا پایان بلوار امام خمینی(ره) رودهن که منتهی به جاده هراز می شود می باشد.

شهردار رودهن گفت: یک دور برگردان جدید و استاندارد در کیلومتر یک جاده هراز در حال احداث است که بزودی شاهد افتتاح و بهره برداری از آن خواهیم بود.

کچویی با اشاره به اینکه ورودی رودهن از سمت تهران در حال بهسازی است ادامه داد: عملیات بهسازی و بلوار کشی از کیلومتریک جاده فیروزکوه تا ابتدایی اتوبان رودهن- فیروزکوه- قائم شهر که در محدوده شهر رودهن واقع است بزودی آغاز می شود و همچنین اجرای پل بتنی دو طرفه  از خیابان باهنر به خیابان نمیر نیز به زودی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

شهردار رودهن درپایان اظهار داشت: امیدواریم با پروژه های جدیدی که در حوزه حمل و نقل و ترافیک در شهر رودهن در حال اجراست بتوانیم شاهد رفاه مردم در سطح شهر و دسترسی آسان به تمام نقاط شهر باشیم.