فرمانده حوزه مقاومت بسیج رودهن خبر داد: برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای گمنام در رودهن

زمان: ۱۳۹۶/۴/۲۲ ه‍.ش.،‏ ۲۳:۰۵ نمایش: ۱۷۲ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
فرمانده حوزه مقاومت بسیج سپاه رودهن از برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای گمنام در این بخش خبر داد.

حسن مرشدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران از برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای گمنام در رودهن خبر داد و اظهار داشت: 12 مردادماه، نخستین سالگرد خاکسپاری دو شهید ارزشمند گمنام دفاع مقدس در تپه نورالشهدای رودهن است و از این رو، در تلاش برای آماده‌سازی و تکمیل زیرساخت‌های لازم برای روز برگزاری مراسم هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه این مراسم مهم در مزار در تپه نورالشهدا برگزار می‌شود در تلاش هستیم تا محل یادمان و سرویس‌های بهداشتی و امکانات رفاهی توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری آماده‌سازی شود و برای آن شب در اختیار شهروندان قرار گیرد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج سپاه رودهن با بیان اینکه این مراسم با همکاری و تعامل سپاه با ستاد یادواره شهدا، امام جمعه، بخشدار، شهردار و شورای اسلامی شهر برگزار می‌شود، افزود: به احتمال زیاد سخنران این مراسم بزرگ و معنوی سردار باقرزاده، مسؤول کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح است.

مرشدی تصریح کرد: اقدامات خوبی از لحاظ عمرانی در محل تدفین شهدای گمنام شهر رودهن در حال انجام است و قطعاً با تکمیل مقبره، حسینیه، پایگاه بسیج، امکانات رفاهی، فضای سبز و همچنین احداث بزرگترین آبشار مصنوعی شرق استان تهران به یکی از زیبا‌ترین مقبره‌های شهدای گمنام در کشور تبدیل خواهد شد.

وی در خصوص برقراری امنیت گفت: از مأموریت‌ها و مؤلفه‌های سپاه و بسیج برقراری امنیت پایدار و کمک به نیروی انتظامی در شهر و روستاهاست.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج سپاه رودهن با بیان اینکه با توجه به نوع تهدیدات، سپاه و بسیج وارد عمل می‌شوند، خاطرنشان کرد: بر حسب نیاز و با درخواست ناجا وارد عمل خواهیم شد و با گشت‌های شبانه و ایست بازرسی در زمینه تأمین امنیت منطقه اقدام خواهیم کرد.