571 مورد بازرسی از اصناف رودهن انجام شد

زمان: ۱۳۹۶/۵/۲۹ ه‍.ش.،‏ ۱۱:۰۹ نمایش: ۱۸۳ دفعه
موضوع : اخبار رودهن ,
رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: در مرداد ماه سال جاری هزار و 612 مورد بازرسی از اصناف شهرسان دماوند صورت گرفت که از این تعداد 571 مورد مربوط به بخش رودهن بود.

علیرضا خواجه ایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: با توجه به وضعیت جغرافیایی رودهن و عبور  گردشگران و مسافران متعدد از این شهر که به عنوان پیشانی تهران و دروازه ورودی پایتخت و مرز استان تهران با  استان های شمالی و شرقی کشور محسوب می شود بازرسی ها بصورت ویژه و در دو شیفت صبح و عصر  صورت میگیرد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند ادامه داد: در مرداد ماه 571 مورد بازرسی از اصناف بخش رودهن برگزار شد که از این تعداد 92 فقره منجر به تشکیل پرونده گردید.

خواجه ایی اظهار داشت: بیشترین کشفیات کالاهای غیر مجاز و قاچاق از عطاری ها، لوازم آرایشی و بهداشتی و پوشاک صورت می گیرد و با توجه به آمارهای به دست آمده در حدود 70 درصد لوازم آرایشی بهداشتی موجود در بازار تقلبی و قاچاق هستند که اگر اقدام به جمع آوری نکنیم تبعات خاص خود را دارد و اگر جمع کنیم کالای مورد نیاز مردم در بازار نایاب می شود.

وی با بیان اینکه 124 فقره بازرسی مربوط به پوشاک و لوازم آرایشی و بهداشتی در رودهن صورت گرفته افزود: بیشترین تخلفات از سوی نانوایی ها، میوه فروشها و رستوران ها انجام می شود  که به دلیل وزن خمیر، ساعت کار، کیفیت میوه و گرانی و چند قیمتی آن، هزینه های دلالی، نابسامانی قیمت گوشت و مرغ از لحاظ قیمت که موجب گرانی غذا در رستورانها شده است می باشد.

خواجه ایی اضافه کرد: با توجه به گرانی بیش از اندازه برخی اجناس در رودهن، مردم خرید عمده خود را از شهرهای اطراف از جمله تهران انجام می دهند که باید با برنامه ریزی صحیح و گشت های مشترک با دیگر ادارات ذیربط نسبت به مهار این قیمت ها و جلوگیری از افزایش قیمت اقدام گردد.